Orijinal ürünlerin aksine muadil dediğimiz eşdeğer yan sanayi ürünlerin üretimi birden fazla fabrikadan çıkabileceği için belirli bir kalite standarttı da oluşturulamamaktadır.

Özellikle alış fiyatlarını mantıklı seviyelerin bile altına çekmek isteyen satıcı firmaların zorlaması sebebiyle üretici firmaların ürünlerin üretim kalitelerinden ciddi feragatlerde bulundukları gözlenmektedir.

Bu durumda son kullanıcıda ürünün tam ömürlü kullanılamaması, kullanılmaya başladıktan kısa bir süre sonra silik yazdırma, toz atma ve yazıcı içerisinde ürünün bağlantı yerlerinden dağılmasına varan sorunlar ortaya çıkarmaktadır.

Alım maliyetlerinde 1$ daha fazla kar elde edebilmek için bu yolu izleyen tedarikçi firmaların piyasada yarattıkları zarar ve itibar kaybının kendi ticari hayatlarını bitirmesi yetmiyormuş gibi genel anlamda muadil ürünlere karşı da bir algı oluşturmaktadır.

Bu sebepten alım yaptığınız muadil tonerin muhakkak markalı olması ve satıcı garantisinde bulunması, ilk kez muadil ürün kullanacaksanız çevrenizde muadil ürün kullanan kişi ve/veya kişilerden tercih ettikleri markaları sormanızda fayda vardır.

Eğer bu imkânınızda bulunmuyorsa yorum oranları yüksek satış siteleri üzerinden almayı düşündüğünüz markanın alıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.

Biz www.padatoner.com ailesi olarak satmış olduğumuz tüm muadil ürünlerde çalışmama durumunda garanti vermekte arıza üründe tespit edilir ise birebir değişim garantisi vermekteyiz.