Sizlere orijinal ürün kutusunda sahte ürün mağduru olmamanız için izleyebileceğiniz birkaç adımı aşağıda sıraladık.

  • Ürün üzerindeki barkodun yardımcı programlar ile (her marka için akıllı telefonlardan indirebileceğiniz aplikasyonlar) barkod okutarak ürünün orijinalliğini teyit edebilirsiniz.
  • Ürün kutusu orijinal ürün kutusuna benzer ama renk ve yazım karakterlerinde farklılıklar görürseniz lütfen tedarikçi noktanızdan ürünün alım faturasını ve alım yaptığı firmanın bu ürünün satım yetkisi olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
  • Almış olduğunuz orijinal ürünün paketi açıldıktan sonra ürün üzerindeki marka, ürün kodu ve açıklama alanlarının ürün üzerine yazım şekli etiketli olup olmaması ve kasasının bir önceki kullandığınız orijinal kasaya benzerliğini gözlemleyerek inceleyebilir, içinize sinmez ise size en yakın servisine götürerek orijinalliğini teyit ettirebilirsiniz.

Her şekilde anlamanızı imkânsız kılacak sahte ürün üretimini de göz önüne aldığımızda önceliğinizi ürün aldığınız noktayı araştırmakta ve memnun kalmanız durumunda bu nokta üzerinden sürekli alım yaparak da önlem alma imkânınız vardır.